PROGRAM

Víme, jak posunout Havířov dopředu

V mimořádné době přicházíme s mimořádným řešením

Mimořádná doba si žádá mimořádná řešení. Proto chceme připravit a prosadit systém mimořádných voucherů v hodnotě 6000 Kč pro každé havířovské dítě ve věku 3 až 18 let pro tento školní rok. Chceme ulehčit rodičům v době růstu životních nákladů, aby jejich děti mohly chodit do skautu, ZUŠky nebo třeba na sportovní kroužky. Chceme zabezpečit zdravý životní styl i správné návyky dětí, podpořit rodiče, spolky a kluby.

V těžké době musíme investovat do lidí, a to hlavně dětí. Ne do betonu.

Tohle se nám fakt povedlo

Zrekonstruovali jsme bývalou nádražní budovu, vybudovali jsme nový přednádražní prostor, zabránili jsme zrušení odbočky z Ostravské ulice směrem na Šumbark, prosadili jsme nové dětské hřiště v parku pod soudem. To jsou fakt velké věci. Podařilo se nám toho ale mnohem více. 

Rozvíjíme cyklistickou dopravu

V tomto volebním období jsme začali pracovat na propojování havířovských cyklostezek, k tomu jsme vyhodnocovali data z bikesharingu. Výsledkem je třeba aktuálně budovaná 630 metrů dlouhá propojovací cyklostezka na náměstí Republiky. Teď chceme propojování dokončit, cyklostezky rozšířit a propojit je s okolními městy.

Zavedli jsme bikesharing 

Poprvé se sdílená kola v Havířově objevila v roce 2019. Dnes se ve městě nachází 200 sdílených kol na více než 50 místech. Prvních 15 minut jízdy je navíc vždy zdarma. 

Modernizujeme koupaliště 

Plavecký bazén dostal nerezovou vanu. Vybudovali jsme nová brodítka, opravili rozvody i okolí bazénu. Vytvořili jsme také nové beachvolejbalové hřiště. 

Myslíme na parkování 

Vybudovali jsme 1000 parkovacích míst. Řidiči lépe zaparkují například v ulicích Majakovského, Mánesova, Studentská, Balzacova, Točitá, Šrámkova, Železničářů nebo Družstevnická. Nových stání se dočkali i lidé, kteří bydlí v okolí letního kina. 

Opravujeme chodníky 

Ulice Hornická, Kapitána Vajdy, K. V. Raise, Okrajová, Jana Švermy, Švabinského, Karolíny Světlé, Majakovského, Na Nábřeží. To jsou jen některé, všechno by se nám tady nevlezlo. 

Stavíme denní stacionář 

Budovu bývalých jeslí na Šumbarku měníme na denní stacionář, kde budou poskytovány sociální služby dospělým. Kapacita stacionáře bude 25 až 30 osob. 

Sadíme trvalkové záhony 

Od roku 2019 zakládáme na mnoha místech trvalkové záhony. Ty jsou v současné době nejen módním trendem, ale také alternativou k záhonům z letniček a dvouletek, které jsou náročnější na údržbu i finanční náklady. 

Budujeme nové kanalizace 

V létě jsme úspěšně dokončili a zprovoznili novou kanalizaci v lokalitě zvané Důlňák. Součástí stavby je také vybudování 88 veřejných částí kanalizačních přípojek, které umožňují napojení rodinných domů. Náklady na realizaci byly necelých 45 milionů korun.

SPOLU to chceme dokončit 

Že umíme Havířov posouvat dopředu, jsme dokázali už v současném volebním období. Pořád je ale před námi spousta práce, spousta rozpracovaných projektů. Ale také úplně nové výzvy. 

Opravíme park za Radostí 

Podařilo se nám získat dotaci na rekonstrukci parku za kulturním domem Radost, který patří k oblíbeným místům pro procházky. Vybudujeme nové chodníky, hřiště pro malé i větší děti a upravíme zeleň. Samozřejmostí je zachování kašny i parkovacích míst.

Sušanské rybníky vrátíme lidem a přírodě 

Lokalita rybníků vedle Orlovské ulice není dlouhá léta prakticky využívána a její vzhled rozhodně neláká k návštěvě. My chceme do tohoto místa vrátit život tak, aby se stalo oblíbeným rekreačním místem pro odpočinek, procházky i koupání. V části areálu zachováme stávající biodiverzitu.

Postavíme tělocvičnu základce v Životicích 

Základní škole v Havířově-Životicích zoufale chybí tělocvična a prostor pro nové třídy. Vyslyšeli jsme proto prosbu paní ředitelky, učitelů i rodičů a začali hledat řešení. Nejdříve jsme museli vyřešit problémy s pozemky a územním plánem. To my ale umíme. Nyní už dokončujeme projektovou dokumentaci a v příštím roce bychom mohli začít stavět.