Lukaštík Leoš

Od narození v r. 1961 žiji v Havířově a se sportem je svázán můj celý život. V 10 letech jsem začal závodně hrát stolní tenis za oddíl stolního tenisu TJ Baník Havířov. V tomto sportu jsem dosáhl na mistrovství republiky na zlatou medaili ve čtyřhře a bronzovou ve dvouhře v kategorii dorostu a následně hrál nejvyšší soutěž družstev mužů v Československu. S mistrovskou výkonnostní třídou jsem se stal v pouhých 25 letech manažerem oddílu, kde jsem působil do roku 1991. 

V letech 1997-1998 jsem byl viceprezidentem hokejového klubu HC AZ Havířov. Od roku 2000 jsem členem Sportovního klubu vzpírání Baník Havířov a od roku 2010 v něm pracuji jako člen Výkonného výboru. 

Poté, co jsem v roce 1991 po 10 letech činnosti ukončil pracovní poměr na Dole Dukla, vrhnul jsem se na podnikání v oboru reklamy a marketingu, výroby a montáží žaluzii a stavební činností. Čestně při této příležitosti prohlašuji, že jsem nikdy za celou dobu mého podnikání nedostal jedinou veřejnou zakázku, nedodal veřejnému sektoru žádný materiál. 

V současné době podnikám v oboru správy a pronájmu vlastních nemovitostí. Členem ODS jsem od roku 2004. V letech 2006 až 2010 jsem pracoval za ODS jako předseda sportovní komise Rady města Havířova, 2010-2014 jsem byl za ODS v opozici členem městského zastupitelstva v Havířově. Už když jsem byl v roce 2018 opět zvolen do zastupitelstva města Havířova, začal jsem uvažovat o spojení středopravicových stran. Pracuji v opozici jako předseda klubu zastupitelů i místního sdružení ODS. 

Jsem ve věku kdy se domnívám, že bych mohl být do budoucna přínosem pro naše město nejen životní zkušeností, ale i lidskou slušností a rozhledem. Proto opět kandiduji v těchto komunálních volbách za středopravicovou koalici SPOLUplus Havířov a doufám, že SPOLU dosáhneme výraznějšího volebního výsledku, do komunální politiky vrátíme slušnost, vzájemnou úctu a respekt a budeme moci SPOLU lépe prosazovat náš volební program, založený na sociálním cítění, poctivosti a spravedlnosti.