Sušanské rybníky vrátíme lidem a přírodě

15.09.2022
FOTO: Jan Szturc
FOTO: Jan Szturc

Lokalita rybníků vedle Orlovské ulice není dlouhá léta prakticky využívána a její vzhled rozhodně neláká k návštěvě. Ještě na konci 50. let přitom sloužilo místo k rekreaci, lidé korzovali podél rybníků při svých svátečních procházkách, užívali si písečné pláže a v domku na břehu prodávali občerstvení rybáři, kteří chovali ve vedlejší strouze pstruhy. Na svém hřišti vedle rybníků začínal také zdejší fotbalový klub. 

Idylka bohužel skončila na počátku 60. let, kdy rybníky začal využívat nedaleký Důl Dukla jako odkalovací nádrže. My chceme do tohoto místa vrátit život tak, aby se opět stalo oblíbeným rekreačním místem pro odpočinek, procházky i koupání. V části areálu pak chceme zachovat stávající biodiverzitu.

Pro inspiraci nemusíme chodit daleko. Stačí se podívat, jakou proměnou prošlo takzvané Karvinské moře, kde v poslední době vznikla pláž, plovoucí mola a in-line dráha.

Už nyní o budoucnosti využití Sušanských rybníků a případném odkupu pozemků jednáme se společností Asental Land. Napište nám, co byste v lokalitě chtěli vy.